از عمده مشکلات موجود می‌توان به کم تحرکی دانشجویان در طول مدت تحصیل اشاره کرد. این مشـکل ممکن است در دوران تحصیل به صورت مستقیم در زندگی دانشجویان نمود پیدا نکند ولی کم تحرکی دانشـجویان در دراز مـدت علاوه بر ایجاد مشکلات جسمی (مانند چاقی)، در طول دوران تحصیل نیز می‌تواند زمینه ساز بروز مشـــکلات روحی (مانند افسردگی) شده و در سال‌های بعد باعث بی انگیزیگی به ورزش می‌گردد. با توجه به اینکه رشته‌های موجود در دانـشگاه فنی و مهندسی بوده و بالتبع فشار بیشتری بر دانشجویان وارد می‌گردد، اهمیت ورزش بیش از پیش مشخص می‌گـردد. لذا از مهمترین وظایف تربیت بدنی دانشگاه افزایش جمعیت تحت پوشش دانشجویان در فعالیت‌های ورزشی است.

۱- نیروی انسانی:

نام و نام خانوادگی سمت ارتباط
سید ایوب میرطاوسی مدیر دانشجویی و تربیت بدنی ساختمان شماره ۳ – اتاق مدیریت دانشجویی
تلفن : ۵۳۲۳۸۳۸۰-۰۳۱

۲- فعالیت های قهرمانی دانشجویان

برای مشاهده عناوین کسب شده در مسابقات ورزشی کلیلک کنید.

۳- فعالیتهای ورزش همگانی

هر سال به صورت منظم به مناسبت های مختلف، مسابقات ورزش همگانی برگزار می گردد. مهترین مسابقات در هفته بزرگداشت تربیت بدنی، جشنواره ورزش های درون دانشگاهی و هفته خوابگاه ها می باشد.
در دانشگاه شهرضا سعی می گردد در طول ایام سال تحصیلی همواره مسابقات ورزشی برگزار گردد.

برنام ه های همگانی برگزار شده :
– مسابقه طناب کشی
– مسابقه طناب زنی
– مسابقه دارت
– مسابقه شطرنج
– مسابقه  فوتبال دستی
– مسابقات محلی
– برگزاری کوه گشت

جهت اطلاعات بیشتر به گزارش نیمسال های تحصیلی عملکرد مراجعه نمایید.

۴- کلاسهای آموزشی

۴-۱ برگزاری کلاس آموزش والیبال دانشجویان

با توجه در اختیار نبودن فضاهای ورزشی ملکی و تعداد دانشجویان خوابگاهی، متاسفانه امکان برگزاری کلاس های اموزشی به صورت منسجم وجود ندارد. اما با پیگیر علاقمندان و استفاده از ظرفیت دانشجویان موجود، در نیمسال های اول و دوم سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵ کلاس آموزش والیبال به صورت هفتگی برگزار گریدد.

۵- اماکن و فضاهای ورزشی

۵-۱ سالن های ورزشی

با توجه در اختیار نبودن فضاهای ورزشی ملکی کلیه نیازهای دانشگاه در زمینه آموزش و فعالیت های فوق برنامه به صورت استیجاری و  از طریق سالن های موجود در سطح شهر که حتی المقدور به محل خوابگاه های دانشجویی نیز نزدیک باشند تامین می گردد. تعدادی از سالن های مورد استفاده به شرح زیر می باشند:

۱- مجموعه ورزشی شهید طحانی
۲- مجموعه ورزشی عفاف
۳- مجموعه ورزشی هلال احمر
۴- مجموعه ورزشی شهید خوشکام

۳-۵ اتاق تندرستی

با کمک صندوق محترم رفاه دانشجویان، با هزینه ای بالغ برسیصد و پنجاه میلیون ریال اتاق تندرستی دانشگاه شهرضا در محل سرای دانشجویی شماره ۱ راه اندازی گردید. اتاق سلامت از زمان راه اندازی مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت. دانشجویان ساکن در محل که از تجارب کافی برخوردار هستند، مسئولیت کنترل و نظارت بر این اتاق را بر عهده گرفته اند.

۶- واحد ارزیابی و تندرستی

دانشگاه شهرضا فاقد واحد ارزیابی سلامت و تندرستی می باشد ولی با توجه به راه اندازی  واحد مشاوره ورزشی و حرکات اصلاحی در سطح شهرستان، امکان استفاده از این مرکز در نیمسال های آینده وجود دارد.

 

*********************************************************************

اطلاعیه ها:

۷- زمان سانس های فوق برنامه

شنبه ها ۱۸ الی ۱۹:۳۰ سالن هلال احمر
سه شنبه ها ۱۹ الی ۲۰:۳۰ سالن شهید طحانی